Ve dnech 21. - 23. října se v prostorách naší školy konal Mezinárodní trubačský seminář studentů středních lesnických škol, kterého se vedle studentů z Písku, Šluknova, Žlutic, Hranic, Liptovského Hrádku, Bánské Stiavnice, zúčastnilo i 27 žáků naší školy. 

Tento seminář je součástí výuky mysliveckého troubení na středních lesnických školách v ČR a SR. Jejich cílem je sjednotit základy výuky troubení a stanovit cíle, kterých by měli studenti po absolvování SLŠ v troubení dosáhnout. Součástí výuky je také společenská výchova trubačů, tedy schopnost hrát na veřejných koncertech a chovat se ve společnosti, základy hudební nauky, hlasová výuka (zpěv).Vedle výuky myslivecké hudby měli účastníci semináře možnost navštívit i Kuks, kde po prohlídce Lapidaria a Lékarny proběhlo společné vytrubování v areálu tohoto barokního skvostu. Sobotní večer patřil zábavě a rautu v jídelně školy, kde nechyběl zpěv ani tanec. Třídenní trubačský seminář byl zakončen společným vystoupením všech zúčastněných na trutnovském Krakonošově náměstí.Byly to krásné tři dny, které prohloubily mimo jiné i přátelství mezi studenty jednotlivých lesnických škol.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

csenfrdeitplsv

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.