Ve dnech od 18. 3. 2019 do 23. 3. 2019 navštívili firmu Ponsse, zabývající se výrobou a vývojem harvestorových technologií, ve Finském městečku Vieremä dva naši studenti Tomáš Kadlec a Dominik Kozák.

Náplní celé stáže bylo postupné procházení procesem výroby harvestorů a forwarderů. V prvních čtyřech dnech jsme byli zařazeni přímo do pozic na hlavní montážní lince, kde jsme si vyzkoušeli sestavování strojů po jednotlivých částech od začátku do konce. Montovali jsme například větší části strojů, jako jsou kabiny, schody, nebo kapoty, ale i menší velmi důležité součásti jako jsou hydraulické obvody, brzdové okruhy, světla, nebo protipožární systémy. O víkendu nás pohostil jeden z majitelů firmy pan Juha Vidgren na své farmě. Tam jsme měli možnost prohlédnout si blízké i široké okolí a finský venkov, dokonce i ze sedel sněžných skútrů. Seznámili jsme se s historií oblasti a se začátky samotné značky Ponsse. V dalších dnech jsme kontrolovali a připravovali stroje na dodávky k jednotlivým zákazníkům v doručovacím centru. Zde jsme si i poprvé zkusili jaké to je řídit stroje značky Ponsse na zkušební dráze hned za centrem. Následovala zlatá, nebo spíše žlutá třešnička na dortu v podobě řízení samotných strojů přímo v lese, jeden z nich jsme dokonce částečně sestrojili v předchozích dnech.

Celou stáž provázela velice příjemná atmosféra, které velkou mírou přispívalo i místní výborné jídlo spolu s přátelskostí místních lidí. Tímto velice děkujeme firmě Ponsse za úžasné zážitky, hodnotné zkušenosti, šanci nahlédnout do zákulisí celého provozu a naší škole, obzvlášť paní učitelce Lence Paťavové, za zrealizování této skvělé pracovní stáže!

Za zúčastněné studenty, Tomáš Kadlec.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru

Tento web používá technické cookie, které zajišťují základní technickou funkčnost webu a analytické cookie od Google Analytics, které využíváme pro generování anonymních statistik o používání našeho webu. Tyto informace využíváme pouze pro interní potřeby a dále je s nikým nesdílíme.