Dne 12.6.2019 ráno v 6 hodin se vydala skupina téměř padesáti lidí z ČLA Trutnov na dvoutýdenní výpravu do nádherné skandinávské přírody. Studenti třetích ročníků s autobusem společnosti TAD Trutnov vyrazili přes Polsko do přístavního německého města Stralsund.

V tomto přístavu byl sraz s našimi německými přáteli a noc jsme strávili v lovecké chatě lesní společnosti Shuenhagen. Naši přátelé nás pohostili pečeným divočákem v peci s bohatou oblohou a ráno jsme plni nadšení trajektem přepluli do švédského Trelleborgu. Po pár hodinách jízdy Švédskem jsme přespali v kempingu u druhého největšího skandinávského jezera Vattern a ráno jsme absolvovali odbornou exkurzi ve firmě Husqvarna. Přejeli jsme za pár hodin do oblasti Tanunshede, kde jsou až 6000 let skalní rytiny - chráněno Unescem (seznam světového kulturního dědictví). Přejeli jsme hranici do Norska, konečně jsme zakempovali ve vysněném Norsku v kempinku Kinsarvík, kde někteří z nás věnovali tři noci ( noc trvá asi 1 hodinu) mořskému rybolovu. Mimo úspěšného rybolovu ( 15 tresek) jsme absolvovali celodenní výlet na druhou největší náhorní plošinu na světě – NP Hardangervidda, zde jsme šli Trolí stezkou a zhlédli působivý vodopád Voringfossen, navštívili jsme centrum NP Eidfjord - zde je velké interaktivní centrum-názorné představení historie, geologie, přírodní krásy i svět rostlin a zvířat na dioramatech, v akváriích a v panoramatickém filmu.

Po třech dnech strávených v překrásném Kinsarviku jsme pokračovali směrem do hor, ale díky předpovědi počasí jsme to stočili do rybářského kempu Hoksund, kde v nádherné řece lovili rybáři lososy ( celodenní povolenka stojí 500 norských korun). Další půlden jsme si prohlíželi Oslo (přístav, radnice, hrad s vojenskou posádkou, muzea Fram, Kontiki, Viking), a přejeli jsme do oblasti již známých skalních rytin. Předposlední den jsme byli hosty firmy Rottne (výroba harvestorů a vyvážecích souprav), kde se nám hostitelé věnovali s nadstandartním zájmem. Poslední den jsme si prohlédli přístavní město Trelleborg, přepluli trajektem moře a dojeli jsme domů. Jako ostatně vždy po povedeném zájezdu bych chtěl studentům poděkovat za vzornou reprezentaci školy.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.