Pravé zimní počasí, dobré sněhové podmínky, hojná účast závodníků, přátelská atmosféra a další pozitiva , to  by byla stručná charakteristika již 43. ročníků  lesnického lyžařského běžeckého závodu s názvem Přejezd Orlických hor, který se konal 22.února 2019.

Trasu dlouhou 17 km , která má start na Masarykově chatě na Šerlichu a cíl v Orlickém Záhoří, absolvovalo 87 závodníků a mezi nimi i 7 zástupců naší školy. Naše výprava byla velmi úspěšná , neboť Ing. Aleš Škoda ve své kategorii obsadil  2.místo ( v absolutním pořadí 10), Ing. Katka Škodová byla  stříbrná a student Vláďa Šír  zvítězil ve své kategorii ( celkově 7) před dalším studentem školy Jakubem Kamarádem ( celkově 11). Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.