Zvýšení kvalifikace pro absolventy

ČLA Trutnov dlouhodobě nabízí doplnění vzdělání, jak pro absolventy oboru 41-46-M/01 Lesnictví, tak i pro absolventy lesnických fakult, vyučením v oboru 41-56-H/01 Lesní mechanizátor se specializací na těžebně dopravní stroje a lesní lanovky. Jde o bezplatné, roční denní studium se zařazením do 3. ročníku, z převážné části zaměřené prakticky.

Obor Lesní mechanizátor pro absolventy Lesnictví

Roční specializace TDS a lesní lanovky – 2017/2018

Absolventi uvedených typů studia jsou uvolněni z teoretické výuky kromě předmětů Technologie a Hydraulika. Odborný výcvik probíhá v rozsahu 4 dnů v týdnu, v nichž si žáci intenzivně doplňují dovednosti v těžbě dříví JMP, soustřeďování UKT a SLKT, nakládání dříví hydraulickými jeřáby, vyvážení dříví vyvážecími traktory, soustřeďování dříví lesními lanovkami a těžbě harvestory.

Studijní třídy jsou velmi pestré, se žáky z ČR, Slovenska a Polska. Výuka probíhá zhruba v období září až prosinec na simulátorech a u strojů v areálu Centra odborného vzdělávání, od ledna do května pak v porostech školního polesí ČLA Trutnov. Žákům je k dispozici rozsáhlý strojový park: sedm simulátorů TDS (Valmet a John Deere), UKT, SLKT, lanový systém Larix 3T, trenažer HR pro nakládání dříví a dva harvestorové uzly. Vlastní výuce této speciální třídy se věnují zkušení učitelé praxí a odborného výcviku.

Na závěr studia žáci konají závěrečnou učňovskou zkoušku, po jejímž absolvování získávají výuční list, vysvědčení o závěrečné zkoušce, profesní průkaz s potvrzenými kvalifikacemi.

Ubytování i studium teorie probíhá ve středisku ČLA Trutnov ve Svobodě n. Ú. V domově mládeže nabízíme tři kategorie pokojů (I. - 1.600 Kč/měsíc; II. - 1.200 Kč; III. - 900 Kč). Žáci odjíždějí každý víkend domů, případně mohou zůstávat přes víkendy. Celodenní strava stojí 1.700 Kč. Kromě dalších zájmových aktivit je možné provozovat ve školní honitbě myslivost. Do Svobody nad Úpou, která leží cca 12 km od Trutnova, jezdí všechny autobusy směr Pec pod Sněžkou, Janské Lázně a Pomezní boudy. K dispozici je rovněž vlakové spojení Trutnov – Svoboda nad Úpou.

  • Volně formulovanou žádost o studium zašlete písemně či elektronicky do 30. 4. 2017 na níže uvedený kontakt.
  • V žádosti uveďte: obor 41-56-H/01 Lesní mechanizátor, datum narození, rodné číslo, adresu trvalého bydliště, email a číslo mobilního telefonu.
  • K žádosti přiložte: kopie vysvědčení z 3. ročníku a pololetní ze 4. ročníku střední školy, maturitní vysvědčení doložíte v září 2017. Dále přiložte kopie řidičského oprávnění skupiny T nebo C (nebo je nutné získat ŘO skupiny T max. do září 2017).
  • Do 31. 5. 2017 potvrdíme přijetí a zašleme informace k nástupu.

Ing. Jiří Franc - zástupce ředitele ČLA Trutnov

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.