Historie - pedagogický sbor Trutnov

Historie pedagogických zaměstnanců na pracovišti v Trutnově rozdělených podle pracovního zařazení. U každého zaměstnance je také uvedena doba jeho působení. Seznam obsahuje ředitele, zástupce, učitele a vychovatele.

Vedení školy od roku 1945 - dosud

Ředitelé školy:

Ing. Hendrych Vladimír

Ing. Kloz Karel

Ing. Ventura František

Ing. Zelený Vlastimil

Doležal Miloš, středoškolský prof.

Ing. Hout Jaromír

Ing. Sixta Jaromír

RNDr. Josef Štych

Mgr. Jan Korbelář

 

Zástupci ředitele:

Ing. Vodička Cyril

Doležal Miloš, středoškolský prof.

Ing. Němec Václav

Ing. Vojtěchovský Jindřich

RNDr. Kejklíček Petr

 

Učitel pověřený vedením VOŠL:

Ing. Drobný Josef

Dr. Černík Vladimír

Mgr. Hamerská Marta

Ing. Kotas Miloslav, PhD.

Doba působení:

1.9.1945 – 31.10.1950

1.11.1950 – 31.8.1952

1.9.1952 – 30.9.1963

1.1.1964 – 15.2.1970

15.2.1970 – 31.7.1987

1.8.1987 – 31.7.1990

1.8.1990 – 31.7.1994

1.8.1994 – 31.1.2007

1.3.2007 - dosud

 

Doba působení:

1.9.1952 – 31.8.1959

1.9.1959 – 15.2.1970

15.2.1970 – 30.8.1974

1.9.1974 – 31.8.1991

1.9.1991 – dosud

 

Doba působení:

1.9.1996 – 31.8.1997

1.9.1997 – 31.1.2013

1.2.2013 – 30.6.2013

1.7.2013 – 30.6.2017

 

Seznam profesorů

Příjmení, jméno a titul:

Adamcová Petra, Bc.

Balcar Zdeněk , Ing.

Lonská Radka

Bucek Jan, Ing.

Bucková Jana, Ing.

Doležal Miloš

Drobný Josef, Ing.

Cerman Vladislav, Ing.

Čechura Jaroslav, MVDr.

Černík Vladimír, PaedDr.

El Hmoudová Dagmar

Fibikarová Růžena, Mgr.

Fojt Václav, Ing.

Fric František, Ing.

Hamerská Marta, Mgr.

Havíř Petr, Mgr.

Havířová Marie, Ing.

Hejl Miroslav, Ing.

Hejnová Marie

Herčík Tomáš, Ing.

Hendrych Vladimír, Ing.

Hoferka Miloš, Ing.

Hofman Břetislav, Ing.

Hout Jaromír, Ing.

Hrala Miroslav, Ing.

Janovský Miroslav, Ing.

Jánský Bohumil, Ing.

Jirkovský Václav, Ing.

Jirmann Ondřej, Ing.

Jiřišta Milan, Mgr.

Kábrtová Milena, Mgr.

Karminová Božena

Kejklíček Petr, RNDr.

Kloz Karel, Ing.

Knapová Soňa, Mgr.

Kobrlová Olga, Ing.

Kolofík Karel, Ing.

Kopecká Jindra, Mgr.

Kopfová Vladislava, Mgr.

Korytnyk Lukáš, Ing.

Kotas Miloslav, Ing., PhD.

Král Eugen, Ing., CSc.

Kraus Pavel, Mgr.

Krause Stanislav

Kubeček Jiří

Kučera Vlastimil, Ing.

Kyzlík Ladislav, Ing.

Lehký Stanislav, Mgr.

Litomiský Jindřich, Ing.

Macl Pavel, Mgr.

Matějka František, Ing.

Matějka Jan, Ing.

Matějková Ivana, Bc. Ing.

Matoušek Antonín, Ing.

Melichar Jaroslav

Melnyková Hana, Mgr.

Míl Jan, Mgr.

Mimra Vladimír, Ing.

Molnárová Marcela, Mgr.

Moravec Zbyněk, Ing.

Mrkous Jan

Mrkous Miloslav

Musil Stanislav, Ing.

Němec Václav, Ing.

Nývlt Marek, Mgr.

Obruča Vojtěch, Mgr.

Ondráček Josef, Ing.

Paťavová Lenka, Mgr.

Pavelka Jan, Ing.

Peterka Antonín, Ing.

Peterka Miroslav

Piňos Josef

Podivín Josef, Ing.

Podzimek Miroslav, Ing.

Poleno Zdeněk, Ing., CSc.

Povrová Hana, Mgr.

Pytela Roman, Mgr.

Rabas Tomáš, Ing.

Řehák Jaroslav, Ing., Dr., CSc.

Rosenbergová Iva, Ing.

Říha Mikuláš, Ing.

Sixta Jaromír, Ing.

Skořepa Bohumil

Sojka Jindřich, Ing.

Spíchal Luděk, Mgr.

Sýkora Bohuslav, PhDr., CSc.

Šancová Jana, Mgr.

Šimerda Ladislav, Ing.

Škoda Aleš, Ing.

Škodová Kateřina, Ing.

Štych Josef, RNDr.

Šubík Josef, Ing.

Taraba Hugo, Ing.

Téra Jan, Ing.

Tomek Luboš, Mgr.

Uhlíř Jiří, PhDr.

Urban Josef, Ing.

Valkoun Josef, Ing.

Vašák Jan, Ing.

Ventura František, Ing.

Vlk Vlastimil

Voborský Pavel, Ing

Voda Petr, Mgr.

Vodička Cyril, Ing., C.

Vojtěchovský Jindřich, Ing.

Vomočil Jan, Ing.

Wiesner Roland, Ing.

Záborec Karel, Ing.

Zelený Luboš, Ing.

Zelený Vlastimil, Ing.

Doba působení:

1.9.2013 – dosud

1.9.2012 – dosud

1.9.2011 - dosud

1.8.1960 – 31.7.1988

1.9.1962 – 30.6.1985

1.11.1953 – 31.7.1987

1.10.1990 – dosud

1.9.1994 – dosud

1.9.2007 – 31.8.2010

1.8.1996 – 31.1.2013

1.9.1988 – 22.12.1988

1.8.2002 – 27.6.2014

1.4.1977 – 30.6.2012

1.9.1948 – 31.3.1949

1.2.2013 – dosud

1.8.1998 – dosud

1.9.1971 – 30.6.1993

1.4.1950 – 15.2.1955

1.10.1949 – 31.8.1960

1.9.2012 – dosud

12.10.1945 – 31.8.1957

1.9.1986 – 30.9.2017

1.8.1959 – 30.6.1994

1.2.1986 – 31.7.1990

1.11.1951 – 31.8.1953

1.9.1962 – 31.7.1996

1.3.1959 – 30.11.1962

1.9.1985 – 30.6.2012

1.9.2013 – dosud

1.9.1978 – dosud

1.9.1999 – 31.10.2012

1.3.1958 – 31.7.1989

1.9.1987 – dosud

1.11.1950 – 31.7.1952

1.9.2007 – 31.10.2007

1.9.2008 – 31.8.2009

1.9.1962 – 31.8.1972

1.9.1989 – 31.12.2016

1.9.1992 – 30.6.2003

1.10.1946 – 31.1.1950

1.3.1985 – dosud

1.9.1975 – 30.6.2002

1.9.1987 – 6.7.2006

1.10.1972 – 15.6.1975

1.9.2002 - dosud

15.2.1955 – 31.8.1962

1.1.1947 – 31.7.1968

1.9.2008 – dosud

1.9.2009. – 12.10.2015

1.9.2009 – dosud

1.12.1959 – 31.7.1977

1.11.1977 – 27.6.2014

1.8.2008 - dosud

1.11.1953 – 28.2.1959

15.3.1964 – 31.12.1974

1.8.1994 – 9.4.1999

1.9.2003 – 30.6.2016

16.9.1961 – 30.6.1985

1.9.2016 – dosud

30.10.1967 – 30.6.1984

1.9.1990 – 30.11.2000

1.10.1981 – 31.7.2004

1.9.1952 – 11.8.1953

1.9.1960 – 31.7.1989

1.9.2006 – dosud

1.9.1988 – 31.5.2000

1.4.1947 – 31.8.1963

1.9.2016 – dosud

1.9.1997 – 31.7.2008

15.9.1963 – 6.12.1984

1.10.1981 – 31.8.1992

1.9.1965 – 3.11.1986

12.10.1945 – 31.8.1952

1.9.2006 – 31.8.2009

1.1.1958 – 31.8.1967

1.12.1992 – dosud

1.12.1989 – 30.6.1992

1.8.1975 – 31.8.1993

12.10.1945 – 30.9.1947

1.8.2009 – dosud

1.8.2004 – 31.8.2007

1.1.1963 – 31.6.1994

1.9.1975 – 31.7.1985

15.8.2001 – 31.7.2009

1.9.1999 – dosud

1.9.1948 – 31.8.1953

1.9.1990 – 31.7.1999

1.9.1981 – 31.7.1987

1.9.2006 – dosud

1.9.2007 – dosud

1.9.1988 – 31.3.2008

30.8.2000 – 30.6.2004

1.9.1949 – 30.9.1949

1.9.2015 – dosud

1.10.1971 – 31.7.1990

1.9.1961 – 30.6.1998

1.9.1984 – 30.6.2014

1.9.1963 – 31.7.1995

15.9.2014 – 30.6.2015

4.1.1947 – 30.9.1963

6.1.1997 – 25.7.2013

1.9.2009 – dosud

15.8.2001 – 25.8.2006

1.9.1952 – 31.8.1959

1.3.1964 – 30.6.1994

1.9.2014 – dosud

1.9.1980 – 30.6.2007

1.9.1947 – 31.7.1948

1.9.1973 – 31.9.1977

1.1.1964 – 31.8.1970

 

Externí vyučující

Příjmení, jméno a titul:

Dohnanský Tomáš, Ing.

Duha Jan, Ing.

Ducháč Bohumil

Flejberk Bohumil, MUDr.

Funde Oldřich

Gréc Adolf, Mgr.

Hnízdová Hedvika, Mgr.

Holá Miloslava

Hošek Karel, Ing.

Hrubá Květoslava

Hýbner Karel

Jankovič Antonín, PhDr.

Ježek Karel, Ing.

Jirásková Naděžda

Just Antonín

Kobrlová Olga, Ing.

Kolářík Jan

Kopečný Miloš

Korbelářová Markéta

Kořízek Karel

Kořízek Viktor, Ing.

Kramářová Marie

Kraus Pavel

Krause Stanislav

Křemenský Radúz

Kubečková Dana

Kubíček Josef

Kučera Josef

Kult Vladimír

Kvapil Josef

Lebdušková Věra

Lukašík František

Macoun Josef

Melša Zdeněk, Ing.

Míl Jan, Mgr.

Novák Libor, Ing.

Nýdrle Oldřich

Pajskrová Jaroslava, Ing.

Pavelková Mária, MUDr.

Pečenka Vojtěch, Ing.

Pech Zdeněk

Peterková Vlastimila

Picmausová Olga

Piňosová Anna

Procházka Jaroslav

Puš Zdeněk, MUDr.

Rýdl Jaroslav

Řehák Karel

Sedláček Dušan, Ing.

Svoboda Josef

Súkeníková Marta

Svatoň Vlastimil

Valášek Karel

Vaněk Jan, RNDr.

Vlkanova Daniel, Ing.

Vodička František

Wolf Vladimír, PhDr.

Doba působení:

2005 – 2009

1972 – 1973

1948 –1949

1947 – 1948

1949 - 1950

1985 – 1986

1999 – 2009

1968 – 1970

1949 – 1951

1977 – 1979

1966 – 1967

1945 – 1946, 1968 – 1970

2008 – 2009

1984 – 1985

1948 – 1958

2009 – 2009

1946 – 1949

1971 – 1972

1986 – 1988

1983 – 1987

1989 – 1990

1984 – 1985

1984 - 1985

1972 – 1975

1966 – 1968

1967 – 1970

1971 – 1972

1950 – 1952

1949 – 1950

1950 – 1958

1950 – 1951, 1963 – 1964

1952 – 1955

1946 – 1949

2008 – 2009

2016 – 2017

1989 – 1990

1946 – 1948

1996 – 2014

1963 – 1968

1950 – 1957

1953 – 1956

1948 – 1949

1989 – 1990

1981 – 1988

1946 – 1950

1945 – 1946

1945 – 1949

1972 – 1975

2005 – 2005

2015 – 2017

1968 – 1969

1954 – 1955

1981 – 1984

2005 - 2008

2004 – 2017

1969 – 1970

1966 – 1968

 

Externí vyučující v pomaturitním studiu

Příjmení, jméno a titul:

Bluďovský Zdeněk, Ing., DrSc.

Bozděch Jiří, JUDr., Ing., CSc.

Dušek Vratislav, Ing., CSc.

Dzuba Jiří, Ing.

Fojtík Zdeněk, Ing.

Hejduk Jan, PhDr.

Hora Jan, JUDr.

Jablonský Josef, Ing.

Janovská Eva, JUDr.

Kouba Jan, Ing., CSc.

Kylar Jiří

Lojda Alexandr, JUDr.

Lokvenc Teodor, Ing., CSc.

Mach Eduard, Ing.

Matějka František, Ing.

Němeček Miroslav, Ing.

Novotný Vladimír, RNDr., CSc.

Pavlíček Antonín, Ing.

Pražáková Anna, Ing.

Preiszler Pavel, Ing.

Švorc Stanislav, Ing.

Trávníček Bořivoj, Ing.

Trenz Ivan, Ing.

Doba působení:

1974 – 1980

1978 – 1980

1983 – 1986

1981 – 1982

1982 – 1987

1988 – 1990

1974 – 1984

1982 – 1984

1976 – 1977

1974 – 1978

1982 – 1984

1988 – 1990

1982 –1987

1983 – 1986

1974 – 1980

1989 – 1990

1974 – 1976

1979 – 1981

1983 – 1984

1980 – 1982

1980 – 1982

1980 – 1981

1981 – 1982

 

Vychovatelé domovů mládeže

Příjmení, jméno a titul:

Adamec Valerián

Balák Miloš

Bělonožníková Táňa

Bernad Jiří

Čechura Petr

Dubajová Martina

Dobeš Lubomír

Erlebachová Ilona

Fecko Jan

Funda Oldřich

Heřman Pavel

Hoferka Miloš, Ing.

Hofman Břetislav, Ing.

Horáček Štefan

Hout Jaromír, Ing.

Hraba Alfréd

Jiřišta Milan

Kenardžijev Boris

Klinger Vladimír

Klukas Arnošt

Kokrhoun Jan

Krausová Libuše

Kudrnovský Miroslav

Kvasničák Josef, Bc.

Kyzlík Ladislav, Ing.

Lamelová Taťána

Lis Vladimír

Lokvencová Hana

Moravec Zbyněk, Ing.

Mrkous Miloslav

Myšáková Petra

Nemanský Vladimír

Nosek Josef

Novotný Miloš

Obruča Vojtěch

Pajkrt Zdeněk

Pavelka Jiří

Plískal Petr

Richterová Jarmila

Roubec Leoš

Spurová Jana

Stránská Daniela

Sychra Jan

Šťourač Vlastimil

Trávníček Karel

Váca František

Vacek Karel

Vach Karel

Vach Miloslav

Veisserová Oldřiška

Velech Josef

Vlášek Miloš

Vodehnal Vladimír

Vondra Vratislav, Mgr.

Vydra Milan

Záviška Martin

Zvolánek Petr

Doba působení:

1.9.1985 – 30.6.2002

1.9.1985 – 30.9.1985

1.9.1992 – 31.1.1993

1.11.1958 – 30.8.1961

26.8.1987 – 31.7.1992

5.10.1998 – 26.8.2012

1.9.1957 – 6.12.1958

1.3.2005 – dosud

1.8.1969 – 31.8.1971

1.8.1969 – 14.7.1970

15.9.1970 – 14.7.1971

1.9.1986 – 31.8.1987

1.8.1959 – 30.8.1960

15.2.1990 – 31.12.1991

1.2.1987 – 31.7.1987

15.3.1958 – 30.8.1958

1.9.1978 – 31.8.1984

1.9.1968 – 31.8.1976

1.9.2004 – dosud

5.11.1964 – 13.11.1965

1.12.1983 – 30.9.2015

1.2.2007 – 30.6.2009

1.9.1976 – 30.9.1977

1.10.1982 – dosud

1.9.1969 – 31.12.1970

1.9.1984 – 15.6.1985

1949 – 1950

1.9.2009 – 30.11.2014

1.9.1984 – 30.9.1986

6.12.1999 – 30.6.2004

1.9.1984 – 13.12.1993

1.12.2004 – 30.6.2007

28.11.1966 – 14.6.1967

1.11.1972 – 31.8.1976

1.9.1985 – 31.8.1988

1.10.1979 – 31.6.1982, 15.8.2001 – dosud

1.10.1999 – dosud

1.12.1961 – 30.10.1964

1.9.1993 – 30.11.2014

1.9.1961 – 31.7.1971

1.9.1984 – 31.8.1986

1.9.1984 – dosud

5.11.1990 – 31.12.1994

1.1.1959 – 18.7.1959

1.10.1967 – 31.12.1968

1.2.1978 – 30.9.1979

1.8.1963 – 30.11.1999

26.8.1987 – 30.4.1992

3.10.1988 – 31.1.1990

15.11.1973 – 30.6.1979

1.9.1958 – 31.7.1961

1.9.2009 – dosud

2.1966 – 31.12.1967

3.9.1979 – dosud

1.9.1992 – 30.6.1993

3.9.2000 – dosud

1.1.1995 – 31.8.2004

 

Poznámka:

V letech 1945 – 1949 i později na internát a výchovu na domově mládeže dohlíželi profesoři školy vedle svého učebního úvazku, např. v letech 1945 – 1947 Dr. Ing. Jaroslav Řehák, Ing. Josef Podivín na prozatimních DM, od roku 1947 – 1958 Ing. Ladislav Kyzlík na DM Lipová, Ing. Cyril Vodička, profesor Miloš Doležal na DM Volanovská a další.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.