Naposledy přidané aktuality

Kalendář akcí

po út st čt so ne
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
20
21
30
31

Návštěva lázní Velichovky

Kategorie: Projekty
Vytvořeno: 01 březen 2017

Ve středu 22. 2. 2017 navštívila poslední skupina třídy 2. O malebné lázně Velichovky. Po krátkém představení se nás ujal samotný ředitel lázní Mudr. Petr Minařík spolu se zástupcem obchodního a marketingového oddělení  paní Ivetou Mádlovou, kteří nás provedli celým areálem.

Dozvěděli jsme se, že lázně Velichovky se specializují na léčbu pohybového aparátu. Vlastní přírodní léčivý zdroj poskytuje unikátní křídovou slatinnou zeminu (peloid) s velmi vysokým obsahem uhličitanu vápenatého a železa. Díky přirozené hustotě je slatina vhodná především pro zábaly a koupele. Vynikajících výsledků je dosahováno u pacientů po operacích kloubů, včetně kloubních náhrad, pacientů s chorobami pohybového aparátu i po úrazech. Seznámili jsme se i s historií lázní. Lázeňská tradice ve Velichovkách započala již v roce 1897, kdy jistý Dr. Kutík z Hořiček objevil zdejší léčivé účinky slatiny. V roce 1898 byla ve Velichovkách zahájena první lázeňská procedura. Po roce 1918 byly lázně zmodernizovány do nádherné prvorepublikové architektury a hlavní budova byla pojmenována – Masarykův dům. T. G. Masaryk, první čs. prezident, lázně osobně navštívil roku 1926.  Naše první setkání s touto lokalitou bylo úchvatné a obohacující. Areál na nás působil nádhernou historickou atmosférou, spolu s rozlehlým parkem a nádherným tichem tvoří dokonalý klid na zotavení.

Těšíme se na další návštěvu, která bude již probíhat za účasti studentů ze Slovenska.

Kateřina Nováková, Silvie Jadrníčková, Renáta Hofmannová, Vratislav Šimek, Martin Špreňar

Zvýšení kvalifikace pro absolventy

Česká lesnická akademie Trutnov nabízí absolventům doplnění vyučení v oboru Lesní mechanizátor, získání certifikátu o kvalifikaci na motorové pily, křovinořezy, lesní traktory, hydraulické jeřáby pro odvoz dříví, pásové vytahovače, lesní lanovky, vyvážecí traktory a harvestory. A to vše za dobu pouhého jednoho školního roku! Nabídka platí pro ČR, Slovensko a Polsko! Přihlášky doplněné kopií vysvědčení z posledních ročníků a kopií řidičského průkazu skupiny T nebo C je možné zaslat na emailovou adresu francjir@gmail.com, nebo písemně na adresu školy. Více informací Ing. Jiří Franc na telefonu +420 605 487 590. Číst dál...

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.